Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205

Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 258

Nowoczesne wnętrze korporacji – siedziba Google w Amsterdamie – BWK Ep. 17

Nowoczesne wnętrze korporacji – siedziba Google w Amsterdamie – BWK Ep. 17

1 października, 2017 aktualności 0

SiedzibaGoogle w Amsterdamie po gruntownym remoncie zyskało całkiem nowe oblicze – teraz to główny przykład na nowoczesne wnętrze korporacji! Biuro to stało się miejscem, które sprzyja wydajności pracy, ale także jest przyjazne pracownikom, ich zdrowiu i rozwojowi.

Zobaczcie koniecznie, w jaki sposób zaprojektowano nowoczesne wnętrze korporacji!

nowoczesne wnętrze korporacji

Nowoczesne wnętrze korporacji: SIEDZIBA GOOGLE W AMSTERDAMIE:

  • lokalizacja: Amsterdam, Holandia;
  • projekt wnętrz: D/DOCK;
  • klient: Google;
  • ukończony w 2014 roku;
  • powierzchnia: 3000 m2;
  • układ pomieszczeń: otwarty.

Początki: Odnowiony wystrój wnętrz biura Google był inspirowany głównie koncepcją garażu, w którym jego założyciele – Larry Page i Sergey Brin – stworzyli najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową na świecie. Aby stworzyć dynamiczną przestrzeń rozwoju i pracy, projektant odnowił większość mebli, które już znajdowały się w biurze. Zatem wiele interesujących elementów wykorzystanych w projekcie nawiązują do tego przełomowego wydarzenia – pełno jest ścian w stylu graffiti, kartonowych pudeł nawet pod postacią lamp. Świetnym przykładem są też kontenerowe ściany w 70-osobowym audytorium, którego powszechna nazwa to Tech Talk.

nowoczesne wnętrze korporacji

Istotny był tutaj „zdrowy”, oszczędny rozwój. Różne meble, indywidualne miejsca pracy czy nawet część mikrokuchni – wszystko to zyskało „drugie życie” po remoncie. Niezwykle ważne jest również to, że D/DOCK korzystał wyłącznie z materiałów nietoksycznych i przyjaznych dla otoczenia. Nowoczesne wnętrze korporacji wyróżnia się też ograniczeniem zużycia wody oraz energii.Na każdym piętrze znajduje się swego rodzaju „jaskinia” – każda z nich składa się z pomieszczeń ogólnego użytku, np. sale konferencyjne, pokoje z wideo czy malutkie kuchnie. Natomiast samą „jaskinię” otaczają przeróżne departamenty i gabinety, które zajmują pracownicy. Każde miejsce pracy przylega do okna, by zapewnić wszystkim pełny widok na miasto podczas wykonywania swoich obowiązków. W ten sposób „googlerzy” mogą komunikować się i wspólnie działać w zróżnicowanym środowisku, a jednocześnie każdy z nich dysponuje sporą przestrzenią osobistą. Dzięki temu przestrzeń biurowa jest niezwykle elastyczna – otwarta przestrzeń zachęca pracowników do dzielenia się pomysłami, a osobne stanowiska pozwalają na całkowite skupienie.

nowoczesne wnętrze korporacji

Wszędzie dostrzec można, że podczas urządzania uwzględniono również typowo holenderskie elementy – wystarczy spojrzeć na wszechobecny pomarańczowy kolor ;] Większość tych projektów jest niesamowita i po prostu muszę je Wam pokazać!

nowoczesne wnętrze korporacji

Główne stanowisko recepcji w kształcie roweru… i nagle zrobiło się bardzo klimatycznie!

nowoczesne wnętrze korporacji

Panele w kształcie wielkich gofrów zwisające wprost z sufitu! Do tego małe, urocze czajniki – kto by wpadł na równie szalony pomysł? 😛

A tutaj filmik o tym, jak ta urocza przyczepa kempingowa w stylu lat 60. znalazła się na środku biura! Dodatkowo w środku znajdują się superwygodne poduszki i meble w stylu vintage.

[embedded content]

nowoczesne wnętrze korporacji

W „ścianie przekąskowej” można było znaleźć jedzenie, teraz – części i akcesoria komputerowe.

Nowoczesne wnętrze korporacji to również miejsce, gdzie jego pracownicy mogą „odżyć”

Gdyby można było opisać to biuro w trzech słowach, zapewne byłyby to: szczęście, wygoda i elastyczność. Do tego zapewnione światło dzienne, zdrowe jedzenie, regularne ćwiczenia oraz stymulacja wzroku – widać, że w trosce dyrektorów leży zdrowie ich pracowników. Pozostają oni w formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej dzięki siłowni, sali medytacji, specjalnych rowerach biurkowych czy nawet sali gier.

Nie ma wątpliwości – siedziba Google w Amsterdamie to zabawna, ergonomiczna i, przede wszystkim, trwała przestrzeń biurowa!

PD Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie 😀 Też mamy swoją małą kreatywną i wypoczynkową część ;]

VN:F [1.9.22_1171]

Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Share