Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205

Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 258

Nowoczesne biuro korporacji – siedziba Google w Tel Awiwie – BWK Ep. 19

Nowoczesne biuro korporacji – siedziba Google w Tel Awiwie – BWK Ep. 19

5 października, 2017 aktualności 0

Dzisiejszympostem pora zakończyć… naszą trylogię Google ;] Siedziba w Tel Awiwie podoba mi się najbardziej ze względu na swoją ogromną funkcjonalność i stylowy design – wszystko zaprojektowane jest tu z dokładnym umiarem. Zobacz koniecznie idealny przykład na to, jak wygląda nowoczesne biuro korporacji!

NOWOCZESNE BIURO KORPORACJI – SIEDZIBA GOOGLE W TEL AWIWIE:

  • lokalizacja: Tel Awiw, Izrael;
  • projekt wnętrz: Camenzind Evolution;
  • klient: Google;
  • ukończony w 2012 roku;
  • powierzchnia: ok. 8000 m2;
  • ilość kondygnacji: 8;
  • układ pomieszczeń: zamknięty.

Projekt: Końcem grudnia 2012 roku Google postanowiło wreszcie otworzyć nowoczesne biuro korporacji dla zdolnych inżynierów, sprzedawców i speców od marketingu z Izraela. Ośmiopiętrowy biurowiec mieści się w prestiżowym drapaczu chmur Electra Tower, który może poszczycić się niesamowitym widokiem na morze i całe miasto, przy czym zawiera również doskonałe warunki do pracy. Wystrojem wnętrz zajęła się szwajcarska grupa architektoniczna, jednak do współpracy zaproszono także dwie izraelskie ekipy: Design Teams Setter Architects i Studio Yaron Tal. 

Cała paleta barw! Sprytnie przemycono przeróżne elementy kultury izraelskiej i połączyli je w sposób, który dodaje pracownikom energii i skłania do kreatywności ;]

Design: Tym razem także zadbano o swego rodzaju ukłon w stronę lokalnej kultury i tradycji. Celem projektantów stało się ukazanie tak bogatej przecież różnorodności Izraela pod tym względem, ale też całego kraju i – przede wszystkim – narodu. Co ciekawe (i bardzo imponujące!), pracownicy Google także brali udział w projektowaniu wnętrz biurowca! Zostali poproszeni o pomysły dotyczące tematów przewodnich, według których urządzono później poszczególne piętra – konsultowano z nimi dokładnie dane projekty.

Mieszanka kolorów i świateł – projektanci wykonali tę robotę perfekcyjnie!

Najważniejsze czynniki cenione tutaj to kreatywność i współpraca. Prawie 50% powierzchni biura poświęcone zostało komunikacji i wzajemnych interakcjach między współpracownikami – by rozwinąć ten koncept, zaprojektowano bardzo zróżnicowane środowisko pracy.

Tę przestrzeń urządzono jak (nie)zwyczajny salon z ogromnym widokiem na panoramę miasta.

Z kolei ten gabinet wygląda jak jadalnia dla sporej rodziny – bardzo „po domowemu”!

Google zaoferowało swoim pracownikom zarówno prywatne stanowiska, jak i rozległe pomieszczenia, w których zachęca się do pracy zespołowej i integracji. Oba obszary są od siebie oddzielone wizualnie, więc kwestia prywatności nie stanowi tutaj żadnego problemu ;] Utworzono również trzy restauracje, spośród których pracownicy mogą wybierać koszerne lub niekoszerne potrawy.

Każdy pracownik ma swoje prywatne miejsce pracy. Zwróćcie też uwagę na świetny pomysł zapisywania pomysłów na szklanych szybach!

Urocze maskotki ocieplają nieco geometryczne, industrialne elementy wnętrza.

Jeden z wielu darmowych punktów z przekąskami i napojami – szafki kuchenne nadają wnętrzu domowy charakter.

Kampus: W zasadzie, tylko siedem z ośmiu pięter zajmowane jest przez nowoczesne biuro korporacji Google. Pozostałe piętro przeznaczono dla „Kampusu Tel Awiw” – bazy dla początkujących, raczkujących jeszcze firm. Powstał on dzięki izraelskiemu premierowi w tym samym czasie, co cały biurowiec Google. Co więcej, wspomagany jest on przez system Google dla przedsiębiorców.

Nowoczesne elementy designu – kto powiedział, że w biurze nie można zjeżdżać na zjeżdżalni, i to w industrialnym stylu? 😛

W biurowej siłowni energetyczne lampy dodają motywacji do ćwiczeń.

Prestiż: Na koniec warto również wspomnieć, że projekt nowych biur Google w Tel Awiwie oczekuje na certyfikat LEED Platinum (w wieeelkim skrócie – jest to zaświadczenie o tzw. zrównoważonym rozwoju i racjonalnym gospodarowaniu zasobami, czyli bardzo ekologicznym podejściu i trosce o środowisko) – będzie to pierwszy taki certyfikat w tej kategorii przyznany w Izraelu.

Nawiązując – część botaniczna siedziby ;]

Któż nie chciałby pracować w takim biurze 😀 – PD Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie pewnego chłodnego październikowego wieczora.

VN:F [1.9.22_1171]

Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Share