Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 205

Warning: Use of undefined constant full - assumed 'full' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/plugins/rss-post-importer/app/classes/front/class-rss-pi-front.php on line 258

Minimalistyczna rezydencja w Grecji – Wille Marzeń Ep. 63

Minimalistyczna rezydencja w Grecji – Wille Marzeń Ep. 63

13 listopada, 2017 aktualności 0

Powracamyz minimalistycznym klimatem! W 63. odcinku serii Wille Marzeń, w której pokazuję Wam najbardziej inspirujące budynki świata, przedstawię kolejny projekt w ponadczasowym stylu! Co powiecie na mnóstwo bieli, przestrzeni i harmonii przy oszałamiających widokach? Zobaczcie, jak wygląda minimalistyczna rezydencja marzeń!

Ascetyczne wnętrze + minimalistyczna konstrukcja? Zobaczcie, co z tego wyjdzie ;] Każde z tych ujęć wygląda jak obraz, fragment dzieła sztuki. Czyż ten dom nie jest przepiękny?

MINIMALISTYCZNA REZYDENCJA MARZEŃ – SILVER BAY

  • lokalizacja: Kefalonia, Grecja;
  • projekt budynku: Dwek Architects;
  • wybudowany w 2015 roku;
  • ilość kondygnacji: 2;
  • układ pomieszczeń: otwarty;
  • materiał dominujący: beton.
minimalistyczna rezydencja

Przenikanie brył – tak nazywał się cały blok na kursie rysunku przed studiami architektonicznymi. Willa ta jest przykładem doskonałym formy w której bryły wspaniale przenikają się.

Minimalistyczna rezydencja marzeń została zaprojektowana przez Dwek Architects i mieści się na greckiej wyspie Zante. Z pewnością jest to tzw. minimalist dream – innymi słowy, tym, którzy kochają minimalizm pod każdą postacią, na pewno przypadnie on do gustu! Białe ściany, całkowicie proste i czyste linie od czasu do czasu przeplatające się czarnymi – to wszystko stanowi kwintesencję tego ponadczasowego stylu.

Przepiękne otoczenie pełne ciemnej, hipnotyzującej zieleni idealnie komponuje się z bielą rezydencji.

Dla niektórych zapewne konstrukcja czy też wystrój wnętrz będą wydawały się zbyt sterylne, jednak jest to jedno z najlepszych rozwiązań, biorąc pod uwagę oszałamiające widoki. Zneutralizowano tutaj wszystko do maksymalnego poziomu, by absolutnie nic nie odwracało uwagi od pięknego otoczenia. Na pierwszym piętrze znajduje się przejrzysty hall, później jadalnia, salon, kuchnia, a na zewnątrz – basen! Druga kondygnacja to przede wszystkim sypialnia.

Kolorystyczne akcenty pojawiają się tylko w nielicznych miejscach, dzięki czemu wszystko urządzone jest ze smakiem!Bardzo podoba mi się czarna stolarka w otoczeniu wszechobecnej bieli.

Niezwykle przejrzyste wnętrze! Błękit nieba i oceanu z pewnością przydaje mu harmonii i specyficznej aury. W takim domu można czuć się jak w alternatywnej rzeczywistości, czyż nie?

Aby uczcić wyspę, która była opisywana już w czasach starożytnych przez Homera, zdecydowano się na bardzo nietypowy, geometryczny kształt rezydencji. Tak więc przy minimalizacji kolorów, dodano trochę eksperymentalnego charakteru przy kształcie domu. Minimalistyczna rezydencja w całości wygląda nieco teatralnie i bardzo stylowo!

Detale konstrukcji sprawiają, że gra światła jest tutaj niesamowita. To właśnie przez absolutnie ascetyczna prostotę możliwy jest TAKI efekt światłocienia. Przy przenikaniu się brył rysowaliśmy również światłocienie .. Bardzo lubiłam przenikanie się brył … 

Słońce to nieodłączna część życia w Grecji. Tutaj również jest to bardzo istotna kwestia, dlatego postawiono na ogromną liczbę szklanych elementów w konstrukcji. Zapewniono również solidną ochronę przed wiatrami morskimi. W ten sposób granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem zostały zatarte. Ogromne drzwi przesuwają się, otwierając tym samym przestrzeń zadaszonego tarasu.

Artystyczne czarno-białe ujęcie – zainspiruj się! Ten dom jest „po prostu” piękny!

Nie mogę się napatrzeć na te widoki! Pełne przestrzeni, harmonii, swoistego spokoju, a przy tym także artystyczne ;]

Olivier Dwek – architekt – zdecydował się na taki projekt, aby powrócić do antycznych korzeni. Akurat ta wyspa wydaje się być do tego stworzona! Mnóstwo odniesień do starożytnej architektury i minimalistyczna forma – to wszystko prezentuje się niesamowicie, nawet w naszych czasach ;]

PD Architekt pozdrawia Was tym razem z Warszawy i obiecuje, że już niedługo poprawi się z ilością postów dla Was. 
W 2018 roku planuję wprowadzić odrobinę life-stylu w stylu architekta ;] Ciekawe, czy wyjdzie mi to i … co Wy na to 😀

VN:F [1.9.22_1171]

Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Share